Matthew Perry

www.dokladny.com.pl

Matthew PerryMatthew Perry urodził się 16 sierpnia 1969 roku w Williamstown, a dorastał w Ottawie w Kanadzie. Smak aktorstwa poznał kiedy był w siódmej klasie. W wieku 15 lat przeprowadził się razem z ojcem, aktorem Johnem Bennettem Perrym do Los Angeles.
Zainteresowanie aktorstwem dodatkowo się wzmożyło, po kilku występach w scenie szkół średnich.
Oprócz zainteresowania aktorstwem, był również doskonałym tenisistą, notowanym nawet na 17 miejscu w rankingu juniorów w Ameryce, oraz ze swoim partnerem na 3 miejscu w kategorii deblistów.
Po szkole, Perry chciał studiować na Uniwersytecie Południowej Californii, jednak kiedy otrzymał propozycję zagrania głównej roli w serialu „Boys will be boys”, zrezygnował z kariery naukowej i postanowił poświęcić się karierze aktorskiej.
Perry miał swój spory udział w kilku innych serialach telewizyjnych, takich jak: „Home Free” czy „Sydney” oraz kilka gościnnych występów w takich jak: „Beverly Hills, 90210”, „Who’s the Boss?”, „The Tracey Ullman Show”, „Empty Nest” i „The John Larroquette Show”.
W wolnych chwilach Matthew bardzo lubi pisać, ma na swoim koncie już pierwszą powieść, pod tytułem „Maxwell’s House to Universal Television”.
Sławę i pieniądze, przyniosła mu rola Chandlera Binga w hicie „Przyjaciele”.

globalizacja.net.pl